Lista produktów marki La Corvette

Od ponad 120 lat Savonnerie du Midi wytwarza w sposób tradycyjny oryginalne mydło marsylskie. Marka La Corvette jest wyjątkowym przykładem połączenia historii, tradycji i doświadczenia. Mydło marsylskie La Corvette produkowane jest w Marsylii z wykorzystaniem wyłącznie olejów roślinnych saponifikowanych w tradycyjnych kadziach, bez chemicznych dodatków, takich jak: barwniki, środki zapachowe czy konserwujące. La Corvette jest również odpowiedzią na teraźniejsze potrzeby, powrotu do lokalnej wiedzy i umiejętności oraz silnej regionalnej identyfikacji produktu, który gwarantuje wysoką jakość naszym wszystkim klientom.

La Corvette, to szeroka gama produktów osadzonych w tradycji regionu, dostosowanych do współczesnych potrzeb i odpowiednich dla całej rodziny. Przy równoczesnym zachowaniu respektu dla środowiska naturalnego i tradycyjnego francuskiego rzemiosła. Wiele z tych oryginalnych produktów – przeznaczonych do pielęgnacji ciała oraz utrzymania czystości domowego otoczenia – posiada certyfikat ECOCERT.

La Corvette jest dumna ze swoich marsylskich korzeni ! Swoją nazwą La Corvette nawiązuje do małych trójmasztowców, które wypływały na wyprawy odkrywcze z marsylskiego portu. W XIX wieku wykorzystywane były do zaopatrywania marsylskich mydlarni w surowce do produkcji. Ta podróż trwa po dzień dzisiejszy z tradycyjnymi produktami przygotowanymi tak, aby spełnić współczesne potrzeby.

Cztery ostatnie mydlarnie, które pozostały we francuskim regionie Bouches-du-Rhône - wśród nich firma Savonnerie du Midi - zdecydowały w 2011 roku połączyć siły zakładając Związek Producentów Mydła Marsylskiego (Union of Marseille Soap Professionals - UPSM) z głównym celem ochrony dziedzictwa związanego z produkcją mydła marsylskiego. Firmy członkowie związku podpisały Kartę Jakości (Quality Charter), która gwarantuje właściwy skład oryginalnego mydła marsylskiego, jak również właściwy proces wytwarzania i gwarancję jego geograficznego pochodzenia. Produkty marki La Corvette w pełni spełniają wymagania ujęte w Karcie Jakości i oznakowane są zarejestrowanym logo.

Osadzone w historii, tradycyjne mydło marsylskie było zawsze cenione ze względu na wiele wyjątkowych cech: jest naturalne, hipoalergiczne, przyjazne dla środowiska i jest produkowane we Francji. Może być stosowane w gospodarstwie domowym jako naturalny środek czystości, jak również używane do codziennej pielęgnacji ciała. Jest idealne dla tych, którzy cenią sobie zdrowie i dobre samopoczucie i równocześnie nie jest im obojętne środowisko naturalne. Nasze marsylskie mydła są certyfikowane przez ECOCERT, zgodnie ze standardem COSMOS.

Aktywne filtry